Jak ujędrnić skórę? Zabiegi na piękne ciało

Zabiegu ujędrniające ciało na lato

Skóra to nasza wizytówka. Jej stan zdradza nasz wiek, choroby, styl życia. Od jej wyglądu zależy, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie i jak czujemy się… we własnej skórze. Dlatego warto zadbać zdrowie i piękny wygląd. Z pomocą przychodzą nam takie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak dermapen czy lifting HIFU.

Od czego zależy jędrność skóry?

To, jak wygląda nasza skóra, zależy od szeregu czynników. Duże znaczenie mają uwarunkowania genetyczne oraz ogólny stan zdrowia. Wygląd skóry zmienia się także z wiekiem, na skutek nieuchronnych zmian fizjologicznych. Na wyżej wymienione kwestie mamy ograniczony wpływ. Wiele jednak zależy od naszych codziennych wyborów.

Naszej skórze, podobnie jak wszystkim innym tkankom, służy odpowiednie nawodnienie organizmu. Równie istotna jest prawidłowo zbilansowana dieta, zasobna we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, o odpowiedniej dla danej osoby wartości kalorycznej. Wszelkie niedobory pokarmowe mogą prowadzić do problemów skórnych. To właśnie stan skóry, włosów i paznokci w pierwszej kolejności zdradza nasze dietetyczne zaniedbania.

Obok prawidłowego odżywienia ciało potrzebuje ruchu. Służy on nie tylko utrzymaniu prawidłowej wagi, ale też dobrej przemianie materii, właściwemu natlenieniu i ukrwieniu wszystkich tkanek, w tym – skóry. Najkorzystniejsza jest aktywność na świeżym powietrzu, choć wymaga ona ochrony skóry przed takimi szkodliwymi dla niej czynnikami, jak promieniowanie UV (odpowiedzialne za zjawisko fotostarzenia się, nawet u młodych osób), ostry wiatr, mróz czy smog.

W trosce o jędrność i zdrowy wygląd skóry powinniśmy unikać także wielu innych czynników, które jej szkodzą, takich jak na przykład:

  • palenie papierosów i przebywanie w dymie tytoniowym,
  • niedobór snu, 
  • przewlekły stres, 
  • niskiej jakości kosmetyki lub ich wybór nieodpowiedni do typu cery,
  • niedokładny demakijaż,
  • zbyt częste stosowanie domowych peelingów.

Jak możemy wpłynąć na stan skóry?

Przestrzeganie powyższych zasad to warunek utrzymania pięknego wyglądu skóry. Trudno jednak zmienić np. genetyczną skłonność do przetłuszczania się cery. Nie możemy też zapobiec temu, że z wiekiem spada efektywność syntezy kolagenu czy elastyny – substancji budulcowych skóry, odpowiedzialnych za jej jędrność i elastyczność. Zmniejsza się także ilość kwasu hialuronowego, który wiąże w skórze wodę, dzięki czemu jest ona odpowiednio nawilżona. 

Choć niektórym problemom skórnym nie możemy zapobiec, współczesna medycyna estetyczna zna wiele sposobów na znoszenie takich niepożądanych objawów, jak cienie pod oczami, tzw. pajączki czy zmarszczki. Ujędrnianie skóry to jeden z podstawowych celów wszystkich zabiegów. Warto zacząć korzystać z nich na długo przed wystąpieniem pierwszy oznak starzenia się. Odpowiednio dobrane procedury sprawią, że skóra na długo zachowa młody, piękny wygląd. 

Ujędrnianie skóry – najlepsze zabiegi 

Nowoczesne procedury medycyny estetycznej są mało inwazyjne. W większości przypadków wykonuje się je bez użycia skalpela. Pacjent może od razu powrócić do normalnej aktywności, a po kilku dniach zwykle nie ma śladu po zabiegu. Szybko za to widoczne stają się jego korzystne rezultaty. Współczesna medycyna estetyczna stawia na naturalne efekty. Jej celem jest pobudzenie tkanek do naturalnych procesów regeneracji włókien kolagenowych

Laser frakcyjny CO2 w zabiegach na ciało

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z nieuchronnym upływem czasu jest laser frakcyjny CO2. Urządzenie emituje promieniowanie, które tworzy w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia. W ten sposób aktywowane zostają procesy gojenia, czyli  i syntezy kolagenu i elastyny. Taka stymulacja przebudowy skóry poprawia jej napięcie, fakturę i koloryt. Spłycają się zmarszczki, drobne blizny. Efekty zabiegu utrzymują się długotrwale. Jest to bezbolesny zabieg.

Dermapen na skórę ciała

Na podobnej zasadzie działa dermapen, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Tu mikrouszkodzeń nie wywołuje wiązka światła lasera, lecz pulsujące, cieniutkie igły umocowanych w głowicy urządzenia. Poprawia to elastyczność skóry i napięcie skóry. Tę metodę pobudzania skóry do samoodnowy można połączyć z zabiegiem mezoterapii – wprowadzić do warstwy skóry właściwej odżywczy koktajl zawierający m.in. kwas hialuronowy, witaminy, minerały. Zabieg służy ujędrnieniu skóry, poprawie jej kolorytu, a także redukcji zmarszczek i blizn.

Innowacyjny lifting HIFU

Innym zabiegiem pobudzającym skórę do samoodnowy jest lifting HIFU, który – dla odmiany – wykorzystuje działanie fal akustycznych. Ultradźwięki są zdolne dotrzeć na różną głębokość, dzięki czemu mogą posłużyć nie tylko zainicjowaniu produkcji kolagenu, ale też np. usuwaniu tłuszczu, a konkretnie – rozbijaniu tkanki tłuszczowej, która następnie usuwana jest z organizmu w procesach przemiany materii. Następuje również redukcja cellulitu.  W przypadku tego zabiegu przeciwskazaniem są metalowe implanty oraz aktywne nowotwory.

Lipoliza iniekcyjna – szybki sposób na pozbycie się tłuszczu

Lifting HIFU To nie jedyny sposób na nieinwazyjne modelowanie sylwetki. Popularną obecnie metodą jest lipoliza iniekcyjna w celu usunięcia tkanki tłuszczowej czyli wstrzykiwanie substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych w rejony ciała, z których trudno jest się ich pozbyć, np. podbródek. Lipoliza iniekcyjna to jednak nie tylko usuwanie tłuszczu  (redukcja tkanki tłuszczowej) – iniekcje stymulują mikrokrążenie i miejscowe procesy samoregeneracji, co wpływa korzystnie na stan skóry, zwiększa jej jędrność i elastyczność. Można w ten sposób poprawić też owal twarzy pozbywając się tkanki tłuszczowej z okolic podbródka.