Skuteczna walka z cellulitem na ciele

zabiegi antycellulitowe w bydgoszczy

Cellulit – nazywany potocznie skórką pomarańczową (ze względu na podobną strukturę), a fachowo lipodystrofią – występuje u około 85% kobiet. Niekiedy dotyczy także mężczyzn. Charakterystyczne zmiany na udach, pośladkach i brzuchu to duży problem estetyczny, a z czasem także medyczny. Czy istnieje skuteczna terapia antycellulitowa?

Czym jest i jak powstaje cellulit?

Cellulit to przede wszystkim problem kobiet, ponieważ jego powstawanie związane jest z działaniem estrogenów. Przy ich wysokim stężeniu wzrasta przepuszczalność naczyń, w związku z czym płyny fizjologiczne mogą gromadzić się w przestrzeniach międzykomórkowych. To z kolei jest przyczyną obrzęków utrudniających prawidłowy przepływ krwi. Zjawisko to może dotyczyć zarówno kobiet szczupłych, jak i tych z nadwagą lub otyłością. 

W przypadku przerostu tkanki tłuszczowej (czyli przy nadmiarowych kilogramach) krążenie krwi mogą dodatkowo osłabiać napierające na naczynia adipocyty (komórki tłuszczowe). W każdym z przypadków utrudniony jest metabolizm komórkowy. To właśnie zalegające w tkankach produkty przemiany materii (woda, toksyny) prowadzą do nierównomiernego rozmieszczenia komórek tłuszczowych  i zbijania się ich w grudki, które tworzą efekt skórki pomarańczowej.

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu cellulitu?

Główną przyczyną powstawania cellulitu u współczesnych kobiet jest tryb życia, a konkretnie – zbyt mało ruchu. Aktywność mięśni stymuluje mikrokrążenie i wspomaga usuwanie płynów z przestrzeni międzykomórkowych. Tymczasem siedząca praca i relaks przy ulubionym serialu sprzyjają rozwojowi skórki pomarańczowej. Do innych czynników zaliczają się: 

  • nieprawidłowa dieta (zwłaszcza nadmiar soli i cukru),
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań,
  • palenie papierosów, 
  • nadwaga i otyłość lub duże wahania wagi,
  • zaburzenia hormonalne,
  • zaburzenia krążenia krwi,
  • uwarunkowania genetyczne.

Jak widać, powstawanie skórki pomarańczowej to złożone zagadnienie. Z tego powodu wielotorowych działań wymaga też usuwanie cellulitu. Bydgoszcz to dobre miejsce, by podjąć walkę z uciążliwym problemem estetycznym. Z pomocą przychodzą bowiem najnowocześniejsze zabiegi na cellulit wykonywane w KT Clinic.

Czy możliwa jest domowa terapia antycellulitowa?

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć cellulit, w znacznej mierze zależy od stopnia zaawansowania zmian. We wczesnych fazach bardzo skuteczne są tzw. domowe sposoby. Przy pierwszych objawach skórki pomarańczowej warto podjąć szereg działań, dzięki którym stan podskórnej tkanki tłuszczowej powróci do normy. Tak pojęta terapia antycellulitowa to:

  • umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna, np. marsz, pływanie, jazda na rolkach,
  • picie odpowiedniej ilości wody,
  • regularne jedzenie niewielkich posiłków,
  • prawidłowo zbilansowana dieta, w szczególności – wolna od wysokoprzetworzonych produktów,
  • stosowanie kosmetyków poprawiających szczelność naczyń włosowatych (np. zawierających rutynę), 
  • zażywanie naprzemiennie zimnych i gorących kąpieli (powoduje to obkurczanie i rozszerzanie się naczyń krwionośnych, czyli wspomaga krążenie),
  • domowe masaże, peelingi i inne zabiegi stymulujące mikrokrążenie w tkankach podskórnych.

Takie domowe zabiegi na cellulit pomocne są na każdym etapie jego rozwoju. Nie spowodują jednak cofnięcia się zaawansowanych zmian.  Jak usunąć cellulit w późnym stadium? Z pomocą wspomnianych już zabiegów z zakresu medycyny estetycznej!

Skuteczne usuwanie cellulitu – Bydgoszcz

Opracowano szereg profesjonalnych zabiegów na cellulit, do których zaliczają się m.in. drenaż limfatyczny, krioterapia, karboksyterapia i wiele innych. W KT Clinic w Bydgoszczy usuwaniu cellulitu służy mezoterapia igłowa z wykorzystaniem preparatu Alidya. Jest to jedna z najnowocześniejszych na świecie metod, skuteczna zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu skórki pomarańczowej.

Już same mikrouszkodzenia ciała, do jakich dochodzi przy mezoterapii igłowej, pobudzają tkankę podskórną do procesów samoregeneracji. Podany podskórnie preparat Alidya hamuje działanie toksycznych metabolitów, a także przyczynia się do usunięcia nadmiaru wody. Ponadto stymuluje mikrokrążenie, co skutkuje lepszym odżywieniem i dotlenieniem komórek, a tym samym zapobiega rozwojowi cellulitu. W połączeniu z takimi elementami terapii antycellulitowej, Alidya może doprowadzić do całkowitego cofnięcia się nieestetycznych zmian.