Sposoby na pozbycie się opadających powiek

Efekty Plasma IQ - lifting powiek

Opadająca powieka to stosunkowo częsty problem estetyczny, a niekiedy też zdrowotny. Może dotyczyć jednego oka lub obu. Wydają się one na wpół przymknięte. Osoba z opadającymi powiekami może sprawiać wrażenie zmęczonej i starszej niż w rzeczywistości. Medycyna estetyczna zna wiele sposobów na podnoszenie skóry wokół oczu.

Z czego wynika efekt opadającej powieki?

Opadająca powieka to efekt rozluźnienia struktur włókien kolagenowych, na skutek czego skóra traci napięcie i elastyczność. Zjawisko to zwykle związane jest z fizjologicznymi procesami starzenia się organizmu, choć występuje też u osób młodych – najczęściej z powodu uwarunkowań genetycznych, ale też błędów pielęgnacyjnych czy niewłaściwej diety.

Fakt, że górna powieka zakrywa linię rzęs, a pod dolną tworzą się specyficzne zmarszczki, a nawet „worki”, to głównie problem natury estetycznej. Zdarza się jednak, że opadające powieki ograniczają pole widzenia. To sprawia, że obserwacja otoczenia wymaga większego wysiłku. Opadanie powiek może wtórnie powodować zmęczenie wzroku czy bóle głowy.

Czy można zapobiec opadaniu powiek?

Nim jedynym rozwiązaniem problemu stanie się plastyka powiek, warto zadbać o profilaktykę. Nie sposób zapobiec procesom starzenia się, ale można je spowalniać dzięki zdrowemu trybowi życia (prawidłowej diecie, dawce snu itd.) oraz właściwej pielęgnacji skóry wokół oczu. Służą jej nie tylko dobrej jakości kremy, ale też rozmaite zabiegi, do których należą:

  • joga twarzy (odpowiednie napinanie i rozluźnianie mięśni twarzy, które powoduje ich wzmocnienie),
  • kinesiotaping (relaksacja i regeneracja mięśni i skóry twarzy z wykorzystaniem plastrów dynamicznych),
  • masaż okolic oczu (poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu skóra wokół oczu jest lepiej odżywiona i dotleniona).

Na czym polega korekta opadających powiek?

W przypadku lekko opadających powiek korekta ograniczyć się może do umiejętnie wykonanego makijażu. Jeśli jednak opisywany defekt skutkuje pogorszeniem widzenia albo znacząco obniża samopoczucie i pewność siebie, warto rozważyć operacyjne podnoszenie skóry oczu, czyli blefaroplastykę.

Blefaroplastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej wokół oczu, a następnie uformowaniu powieki na nowo. Zabieg wykonuje lekarz chirurgii plastycznej – najczęściej w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym. Tak wykonana plastyka powiek wiąże się z dość długim okresem rekonwalescencji (nawet kilku tygodni), ale przynosi długotrwałe efekty.

Efekty Plasma IQ - lifting powiek

Czy możliwy jest uniesienie powiek bez operacji?

Blefaroplastyka jest zabiegiem inwazyjnym. Dlatego wiele osób wybiera lifting powiek bez operacji. Rozmaitym zabiegom znoszącym efekt opadającej powieki można poddać się w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Korekta opadających powiek jej metodami (np. botoksem) nie zawsze daje równie trwałe rezultaty, jak operacja, ale z pewnością wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań.

Za jeden z najbezpieczniejszych i dających najtrwalsze efekty zabiegów służących korekcie opadających powiek uchodzi obecnie Plasma IQ. To całkowicie bezinwazyjny lifting, którego rezultaty widoczne są niemal od razu. Z wykorzystaniem urządzenia Plasma IQ wywołuje się kontrolowany stan zapalny, który powoduje naturalną przebudowę skóry wokół oczu. Dzięki procesom samoregeneracji odzyskuje ona napięcie, co pozwala uzyskać efekt „otwartego oka”.