Podwójny podbródek – jak się go pozbyć?

Lipoliza tłuszczu na brodzie Bydgoszcz

Podwójny podbródek, tzw. druga broda, czyli fałda tłuszczu pod żuchwą, to bardzo częsty problem kobiet. Jego pojawienie się może obniżać poczucie własnej wartości i odbierać pewność siebie i wizualnie dodawać lat. Dlatego wiele osób szuka sprawdzonych metod walki z nim. Zastanawiasz się, jak usunąć podwójny podbródek? Sprawdź.

I etap usuwania podwójnego podbródka – poznanie przyczyny jego powstania

Podwójny podbródek to nic innego jak komórki tłuszczowe zgromadzone pod skórą na żuchwie. Stanowią one „zapasy” dla organizmu np. na wypadek głodu czy też choroby. Dlatego też często ich pojawienie się wiąże się z przybraniem masy. Jednak nadwaga czy otyłość to nie jedyna przyczyna występowania podwójnego podbródka. 

 

Problem ten może pojawić się na skutek:

  • uwarunkowań genetycznych,
  • nieodpowiedniej pozycji podczas wpatrywania się w telefon czy inne urządzenia,
  • utraty jędrności i elastyczności skóry, np. na skutek niewłaściwej pielęgnacji,
  • zachowywania złej postawy ciała podczas snu, 
  • garbienia się,
  • niewłaściwej diety,
  • zaburzeń hormonalnych,
  • odwodnienia organizmu.

Zatem pierwszy krok do usunięcia tłuszczu z podbródka to ustalenie przyczyny problemu, jaka występuje u Ciebie. W tym celu możesz np. wykonać niezbędne badania krwi czy umówić się na kontrolę do fizjoterapeuty.

II etap usuwania podwójnego podbródka – wykorzystanie tradycyjnych metod

Istnieje wiele sposobów na usuwanie tłuszczu z podbródka. W wielu przypadkach wystarczy drobna zmiana codziennych nawyków, aby defekt się zmniejszył. Można np.:

  • wprowadzić zdrową dietę, czyli jeść więcej warzyw i owoców, wypijać odpowiednią ilość wody i spożywać mniej tzw. pustych węglowodanów. Dzięki temu można zapobiec np. odwodnieniu organizmu i w związku z tym przywrócić właściwą elastyczność naskórka;
  • rozpocząć korekcję wad postawy – zmiana nawyków dotyczących sposobów wstawania, chodzenia czy siedzenia może pomóc ograniczyć rozwój drugiego podbródka i wpłynąć pozytywnie na stan układu kostno-mięśniowego;
  • ćwiczyć mięśnie twarzy i szyi – praca nad mobilnością tkanek w okolicy szyi może pomóc je wzmocnić, a tym samym zapobiec dalszemu rozciąganiu się skóry;
  • masować twarz – to świetny sposób na to, żeby pobudzić tkanki w tych okolicach do produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za brak wiotkości w tym rejonie.

Warto również zwrócić uwagę na pielęgnację. Najlepiej, jeśli kremy, serum i inne kosmetyki będą rozprowadzane nie tylko po skórze twarzy, ale także szyi. Dzięki temu zawarte w nich składniki pomogą odżywić komórki i wesprzeć produkcję kolagenu i elastyny.

III etap usuwania podwójnego podbródka – wykonanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej lub liftingu hifu

Kiedy tradycyjne sposoby na zmniejszenie podwójnego podbródka nie przynoszą efektów, wiele osób zaczyna rozważać skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Oto techniki, które można wykonać w przypadku takiego problemu.

Lipoliza iniekcyjna

Podczas lipolizy iniekcyjnej wstrzykuje się w skórę lipolityk, którego składniki pomagają w rozpuszczaniu i usuwaniu tłuszczu z organizmu. W rezultacie wspierają wyszczuplenie szyi, także wygładzenie i ujędrnienie skóry w tym obszarze.

LIpoliza iniekcyjna jest bezbolesna, a jedynym skutkiem ubocznym może być np. uczucie szczypania, swędzenie i zaczerwienienie w miejscu wstrzykiwania lipolityku. Jednak objawy te mijają po kilku dniach.

Lifting hifu 

Do liftingu hifu wykorzystuje się ultradźwięki, które pomagają pobudzić komórki skóry do pracy. „Wypuszcza” się je w formie fali akustycznej za pomocą głowicy przypominającej tę od aparat USG. To skutkuje wzrostem temperatury pomiędzy tkankami, co z kolei prowadzi do powstania mikrouszkodzeń i pobudzenia naskórka do regeneracji. 

W rezultacie lifting hifu pomaga ujędrnić skórę i zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w obrębie podróbka, a tym samym zlikwidować problem drugiej brody.

 

Należy pamiętać, aby przed wyborem zabiegu usuwania drugiego podbródka skontaktować się z lekarzem. Podczas konsultacji specjalista może nie tylko odpowiedzieć na Twoje pytania, ale także dobrać odpowiedni zabieg do problemu i sprawdzić, czy stan zdrowia umożliwia wykonanie go. Dzięki temu cała procedura będzie bezpieczna dla zdrowia.