Najważniejsze informacje o zabiegu hialuronidazy (rozpuszczanie kwasu hialuronowego)

 • Kto wykonuje zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego? Lekarz medycyny estetycznej
 • Jaki jest czas trwania zabiegu? 15-30 min
 • Czy rozpuszczanie kwasu hialuronowego boli? Znieczulenie sprawia, że jest względnie bezbolesny, można odczuwać szczypanie podczas podawania preparatu.
 • Jakie są wskazania do hialuronidazy? Usuwanie grudek, zgrubień, depozytów nieprawidłowo podanego kwasu hialuronowego, leczenie powikłań po zabiegach medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego (np. migracja kwasu ponad czerwień wargową).
 • Jaki jest czas rekonwalescencji? 1-2dni
 • Kiedy są pierwsze efekty? Rezultaty widoczne na następny dzień rano, ostateczny efekt po ok. 2 tygodniach
 • Ile utrzymują się efekty rozpuszczania kwasu hialuronowego? Efekty są trwałe.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? Efekty widać już po pierwszym zabiegu, wykonujemy zazwyczaj 1-3 zabiegów w zależności od problemu.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, aktywne infekcje, przyjmowanie retinoidów (Isotec) w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy, szerszenie) lub białko bydlęce i owcze.
 • Jakie są zalecenia pozabiegowe? Bezpośrednio po zabiegu nie nakładać makijażu.

 

Czym jest hialuronidaza?

Hialuronidaza to enzym, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. Wykorzystywana jest głównie do usuwania negatywnych efektów zastosowania kwasu hialuronowego, służy do rozpuszczania wypełnień i leczenia powikłań wynikających z nieprawidłowego podania kwasu hialuronowego. Niestety wielu pacjentów boryka się z problemem związanym z nieprawidłowym podaniem kwasu hialuronowego. Najczęściej dotyczy to okolicy ust oraz doliny łez. Grudki, nierówności, prześwitywanie kwasu hialuronowego są to jedne z najczęstszych powikłań wykonywanych zabiegów, ale na szczęście można sobie z nimi poradzić za pomocą właśnie hialuronidazy.

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego – na czym polega?

Przed zabiegiem wykonywana jest przez lekarza próba uczuleniowa. Jest to silnie alergizująca substancja, dlatego wymaga sprawdzenia, czy nasz organizm nie jest na nią uczulony. Próbę wykonuje się na przedramieniu. Jeżeli próba wyjdzie ujemna możemy wykonać zabieg. Hialuronidaza jest preparatem silnie alergizującym, dlatego zabieg ten powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez lekarza. Hialuronidaza jest precyzyjnie wstrzykiwana w miejsce, które chcemy “rozpuścić” za pomocą bardzo cienkiej igły. Odpowiednie dobraną ilość preparatu podaje się w określone miejsca, z których chcemy usunąć kwas hialuronowy. Miejsca te wyznacza i określa lekarz. Należy pamiętać, iż osoba wykonująca zabieg powinna mieć duże doświadczenie w leczeniu powikłań, ponieważ nieumiejętne podanie hialuronidazy może prowadzić do powstawania trwałych zmian, takich jak ubytki tkanki podskórnej, wiotkość skóry oraz deformacje.

Kiedy widoczne są efekty hialuronidazy i ile się utrzymują?

Po zabiegu zazwyczaj pojawia się obrzęk, który znika do następnego dnia po zabiegu. Pierwsze rezultaty zastosowania hialuronidazy najczęściej są widoczne kolejnego dnia rano, gdy pacjentka budzi się po nocy. Czasami jednak już na kilka godzin od podania hialuronidazy pacjentki widzą efekty. Całkowity efekt widoczny jest jednak po 2 tygodniach od podania hialuronidazy. Efekty usunięcia kwasu hialuronowego są trwałe.

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego –  kiedy można ponownie powiększyć usta po hialuronidazie?

Po zabiegu rozpuszczania depozytów kwasu hialuronowego za pomocą hialuronidazy – ponowne wypełnienia tych okolic kwasem hialuronowym można wykonać najwcześniej po ok. 2 tygodniach, ale najlepiej jest odczekać 4 tygodnie, aby uniknąć ponownej migracji kwasu.

Jeśli więc szukasz dobrego gabinetu medycyny estetycznej, który zajmuje się leczeniem powikłań po zabiegach medycyny estetycznej oraz rozpuszczaniem kwasu hialuronowego za pomocą hialuronidazy w Bydgoszczy – zapraszamy do KT Clinic.

Efekty hialuronidazy w KT CLINIC Bydgoszcz

Na pierwszym zdjęciu widzimy usta wykonane w innym gabinecie – kilka lat wcześniej przed rozpuszczeniem. Kolejne zdjęcie przedstawia efekt 12 tygodni po podaniu hialuronidazy – czyli usta całkowicie rozpuszczone.
Jeszcze kolejne – efekt końcowy – czyli bezpośrednio po drugiej sesji ponownego wypełnienia i uniesienia kącików.

Cena hialuronidazy (rozpuszczania kwasu hialuronowego):

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego / grudek / inne korekty Od 500 zł za zabieg – cena ustalana indywidualnie.

Przykładowe ceny:
• pojedyncze grudki – 500 zł
• górna lub dolna warga – 700 zł
• całe usta – 1000 zł
• nos – 900 zł
• dolina łez – 900 zł
• kąty żuchwy – 1000 zł

Kolejne konieczne zabiegi nie są wliczone w cenę.

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!