Najważniejsze informacje o kroplówkach witaminowych

 • Kto wykonuje zabieg? Lekarz medycyny estetycznej.
 • Jaki jest czas trwania wlewu witaminowego? 30-60 min.
 • Czy zabieg jest bolesny? Sam zabieg jest bezbolesny, minimalny dyskomfort odczuwamy jedynie przy zakładaniu wenflonu (jak przy pobraniu krwi).
 • Jakie są wskazania do kroplówki witaminowej? Niedobory witamin, zmęczenie, brak energii, odwodnienie, suchość skóry, pozbawienie jędrności skóry.
 • Jaki jest czas rekonwalescencji po wlewie dożylnym? Brak. Po podaniu kroplówki witaminowej można wrócić do codziennych czynności.
 • Kiedy pierwsze efekty po podaniu kroplówki? Po zabiegu z reguły odczuwamy duży przypływ energii, a długotrwałe korzystne efekty występują indywidualnie – od 1 – 10 zabiegu.
 • Ile utrzymują się efekty zabiegu? Efekty są długotrwałe w przypadku wykonania serii wlewów oraz podczas konsultacji lekarskiej możliwość dobrania suplementacji pozabiegowej przez nas.
 • Jaka jest ilość koniecznych zabiegów dla optymalnego efektu? 1 kroplówka doraźnie pomoże „stanąć na nogi“, najlepiej jednak wykonać ich 5-10 w odstępach czasu 7-14 dni.
 • Jakie są główne przeciwwskazania? Ciąża i karmienie piersią, ciężkie niewydolności narządowe. Nadwrażliwość na składnik kroplówki – dobieramy wtedy inne składniki.
 • Czy są zalecenia pozabiegowe? Brak.

Czym są kroplówki witaminowe?

Kroplówki witaminowe to witaminy i minerały podawane we wlewach dożylnych, dzięki czemu dostarczamy do organizmu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze wprost do krwioobiegu. Wiadomym jest, że organizm ludzki może wchłonąć tylko 1-20% tego, co jest zawarte w tabletkach lub w pokarmach, a wchłanianie to może być jeszcze bardziej zaburzone w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu. W przypadku infuzji dożylnych wchłanianie wynosi prawie 100% – ponieważ elementy dostarczane drogą dożylną omijają drogę wchłaniania poprzez układ pokarmy, dzięki czemu nic nie jest „tracone“ po drodze. Skład kroplówki jest ściśle dobrany, ale w razie potrzeby też indywidualnie dobierany przez lekarza dla danego pacjenta.

Na czym polega zabieg wlewu witaminowego?

Zabieg polega na przygotowaniu kroplówki witaminowej przez lekarza. Następnie zakładane jest przez lekarza wkłucie dożylne z wenflonem, do którego podłączamy wcześniej przygotowaną kroplówkę. Pacjent leży na fotelu zabiegowym i relaksuje się w czasie, gdy zawartość kroplówki przepływa swobodnie do układu krwionośnego. Gdy kroplówka witaminowa jest całkowicie podana – lekarz odłącza ją i zdejmuje założony wenflon. Po zabiegu można powrócić do codziennych czynności.

Kiedy widoczne są efekty podania kroplówki witaminowej i ile się utrzymują?

Kroplówki witaminowe podawane są zazwyczaj 1 raz w tygodniu (można też częściej), a korzystne efekty występują indywidualnie – od 1 do 10 zabiegu – w zależności od występujących niedoborów. Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu odczuwamy duży przypływ energii i witalności. Kroplówki witaminowe w Bydgoszczy znajdziesz w gabinecie KT Clinic.

Cena – kroplówki witaminowe:

Witamina C i elektrolity 400 zł
Bomba witaminowa 500 zł
After Party 500 zł
Anti-Aging 600 zł

 

  ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!