HIFU – lifting twarzy bez skalpela

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound)  jest zabiegiem wykorzystującym ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy oraz z użyciem żelu wykorzystywanego także do ultrasonografii. Impulsy w postaci fali akustycznej powodują ruch komórek w tkankach i aktywowanie ich tarcia. Pobudzone komórki zaczynają generować ciepło, co skutkuje mikrooparzeniami tkanek podskórnych, dzięki czemu skóra jest od wewnątrz „zgrzewana”, a mikrouszkodzenia stymulują regenerację komórek. Zostaje ona zliftingowana i aktywowane zostaje proces regeneracji. Następuje proces odnowy włókien kolagenowych.

Utradźwięki HIFU rozgrzewają tkanki do 65-75 stopni C, co stanowi bardzo silny bodziec dla skóry do odnowy. Docierają w głąb skóry 1,5mm aż do 4,5mm. Dzięki temu działają na różnych warstwach skóry. Przy użyciu innowacyjnej technologii możesz w końcu cieszyć się naturalnie wyglądającym efektem liftingu bez użycia skalpela. Zabieg HIFU jest świetną alternatywą dla chirurgii plastycznej. To popularny zabieg wśród pacjentów z uwagi na naturalne i długotrwałe efekty. Zabieg HIFU nie powoduje przerwania ciągłość naskórka, dlatego nie wymaga on rekonwalescencji. Po zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków można od razu powrócić do wykonywania codziennych czynności. Zabieg nie jest bolesny, dlatego nie wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Jaki sprzęt używamy do liftingu HIFU? Czy ma to znaczenie?

Oczywiście, że najważniejsze dla bezpieczeństwa zabiegu oraz uzyskania optymalnych rezultatów jest rodzaj sprzętu na jakim zabieg jest wykonywany. W naszym gabinecie pracujemy na sprzęcie HIFU LIFTERA ADVANCE – jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych urządzeń na rynku. HIFU LIFTERA ADVANCE w roku 2020 otrzymało nagrodę – Perłę Dermatologii Estetycznej w kategorii zabiegów liftingujących.

Na jakie obszary można wykonać lifting HIFU?

Zabieg liftingujący HIFU możemy wykorzystać zarówno dla osiągnięcia naturalnego liftingu w obrębie twarzy oraz podbródka, jak i dla osiągnięcia efektu wyszczuplenia oraz ujędrnienia różnych partii ciała, m.in. brzucha, pośladków, ramion, szyi, czy też dekoltu. Zogniskowana fala ultradźwiękowa selektywnie podgrzewając tkanki prowadzi do ich ujędrnienia. Jeżeli marzą Ci się jędrne i uniesione pośladki (lifting pośladków) lub lifting twarzy –  wykorzystując skoncentrowane ultradźwięki to zabieg właśnie dla Ciebie!

Lifting twarzy HIFU – efekty

Zabieg HIFU ma bardzo pozytywne opinie od pacjentów, ponieważ daje on świetne rezultaty działania na skórę twarzy. Po jakim czasie będą widoczne efekty liftingu HIFU? Jest to zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednakże efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj tuż po zabiegu zauważalna jest widoczna poprawa, jednak aby zobaczyć poprawę ujędrnienia skóry oraz docelowe efekty zabiegu, należy odczekać około 1-3 miesiące. Jest to czas niezbędny dla procesów regeneracji skóry.

Zabieg HIFU można powtarzać, jednak zaleca się aby nie wykonywać go częściej niż co 3 miesiące. Efekty zabiegu HIFU w zakresie liftingu twarzy to m.in.: wygładzanie bruzd (jak np. kurze łapki), ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejsza się nadmiar skóry, uniesienie policzków, poprawiony owal twarzy, likwidacja chomików oraz podwójnego podbródka, uniesienie opadającej powieki górnej oraz brwi, napięcie skóry.

Lifting pośladków bez skalpela

Zabieg HIFU można wykonać zarówno na obszar twarzy, jak i na ciała. Dzięki zabiegowi liftingującemu HIFU możemy osiągnąć naturalnie wyglądające efekty liftingu. Można w ten sposób wykonać modelowanie pośladków. Wykorzystanie ultradźwięków daje efekty wysmuklenia pośladków i redukcji tkanki tłuszczowej bez ingerencji chirurgii plastycznej. Skoncentrowane ultradźwięki uruchamiają wytwarzanie kolagenu oraz powodują lifting skóry, wyszczuplenie oraz redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowanie ciała oraz uniesienie i lifting pośladków. Przy utrzymaniu codziennej aktywności efekty są stałe. Modelowanie pośladków można wykonać również kwasem hialuronowym, dzięki czemu nieinwazyjnie uzyskamy powiększenie pośladków.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Z liftingu za pomocą ultradźwięków nie można skorzystać w przypadku:

  • występujących stanów zapalnych w obszarze poddanym zabiegowi,
  • opryszczki,
  • aktywnych chorób nowotworowych,
  • chorób serca,
  • nieustabilizowanej cukrzycy,
  • ciąży oraz karmienia piersią,
  • posiadania rozrusznika serca lub metalowych implantów,
  • gdy występują otwarte rany.

HIFU – zalecenia pozabiegowe:

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, co zniknie po 2-3 godzinach. Przez 30 dni po zabiegu nie należy przyjmować leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych (można stosować paracetamol). Warto nawilżać skórę oraz stosować filtr przeciwsłoneczny UV50 na obszary poddane zabiegowi.

Cena zabiegu – lifting HIFU: 

Lifting twarzy (z żuchwą i podbródkiem) 2300 zł
Lifting twarzy + szyja 2500 zł
Podbródek 800 zł
Podbródek + linia żuchwy 1200 zł
Czoło 800 zł
Policzki 800 zł
Szyja 800 zł
Brzuch 2000 zł
Uda do wyboru – tył / przód / wewnętrzna część 2000 zł
Ramiona 1500 zł
Kolana 1000 zł
Lifting pośladków 2000 zł
Bryczesy 1500zł

 

    ​Masz pytania dotyczące oferty? Napisz do nas!